Новини 16:04

Українська делегація в ПАРЄ увійшла до складу постійної групи "Балтік+"

Також членами групи стали Латвія, Литва, Естонія і Грузія.

Українська делегація підписала спільну угоду з Латвією, Литвою, Естонією і Грузією про створення постійної групи "Балтік+" в Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Про це у вівторок, 1 жовтня, заявила глава української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько у Facebook.

 

За словами Ясько, група "Балтік+" ставить перед собою завдання продовжувати політику невизнання анексії Криму, засудження окупації Росією Криму, частини східної України, Грузії і Молдови.

 

"Це результат наших консультацій, які були проведені в останні два дні в Страсбурзі. Ми запрошуємо в нашу групу всіх, для кого європейські цінності та виконання зобов'язань не порожні слова. Спільно будемо захищати цінності Ради Європи для всіх її членів без винятку", - написала Ясько.

 

Наступна зустріч групи повинна відбутися в Києві.

 

Як повідомлялося, сесія ПАРЄ триватиме з 30 вересня по 4 жовтня в Страсбурзі. Українська делегація заявила, що не буде брати участь у її роботі на знак протесту проти повернення до ПАРЄ Росії.

 

На підтримку України виступили делегати Грузії. За заявою глави грузинської делегації Тамари Чугошвили, з боку РФ виходять загрози, з якими стикаються Грузія і Україна.

 

Також про бойкот оголосила половина литовської делегації. Крім того, святкування річниці Ради Європи бойкотували і поляки.

схожі новини