Новини 2019-10-01 16:27

СБУ викрила завербованого ФСБ РФ пропагандиста "русcкого мира"

Наразі триває досудове слідство.

Контррозвідники Служби безпеки України викрили у Дніпропетровській області завербованого ФСБ Російської Федерації пропагандиста "русcкого мира", який закликав до порушення територіальної цілісності нашої держави. Про це у вівторок, 1 жовтня, повідомляє прес-центр СБУ.

 

 

"Оперативники спецслужби встановили, що український громадянин, представник громадської організації "Дніпропетровське земляцтво Росії", готував та розміщував у мережі "Інтернет" пропагандистські матеріали антиукраїнського змісту на підтримку самопроголошених "Л/ДНР", ідей так званої "Новоросії". Він також поширював заклики до створення фейкової "Дніпропетровської народної республіки"", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що, за словами агітатора, він був завербований ФСБ РФ на матеріальній основі під час перебування на території країни-агресора у Москві. Російські спецслужби "вийшли" на чоловіка через його знайомих, які проживають в РФ. За щомісячну грошову винагороду він погодився виконувати завдання, спрямовані на зміну меж території нашої держави, а також зі збору розвідувальної інформації про соціально-політичну ситуацію в регіоні.

 

 

Показово, що під час однієї з поїздок до РФ для звіту про виконання завдань мешканець Дніпропетровщини отримав від російської спецслужби нагороду – медаль до 100-річчя "ВЧК-КГБ-ФСБ".

 

У ході обшуків слідчі СБУ вилучили у зловмисника комп’ютерну техніку та мобільні термінали, які використовувались для проведення підривної діяльності проти нашої держави.


Громадянину України оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), що карається позбавленням волі терміном до 5 років.

 

Наразі триває досудове слідство.

 

Як повідомлялося, у СБУ повідомили пріорітетні напрямки реформування відомства.