Новини 2019-10-03 11:44

Рада Європи розкритикувала проект судової реформи Зеленського

Передбачені документом зміни можуть поставити під загрозу незалежність правосуддя.

Рада Європи занепокоєна ухваленим у першому читанні президентським законопроектом  про діяльність органів суддівського врядування (№ 1008), який передбачає реформу судової системи. Про це йдеться у листі від 1 жовтня генсека Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич до міністра закордонних справ Вадима Пристайка з прес-служби організації.

 

«Ми з певним занепокоєнням зустріли проект закону № 1008… Текст пропонує масштабні зміни, які можуть мати суттєвий вплив на незалежність судової системи. Це вплине на статус та повноваження суддів, а також на відповідні процедури», - написала Пейчинович-Бурич.

 

Вона додала, що реформи повинні бути проведені відповідно до вимог Ради Європи та міжнародних стандартів.

 

«Особливу увагу слід приділити вимогам Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Щодо цього 25 вересня Комітет міністрів висловив свою чітку позицію», - зазначила Пейчинович-Бурич.

 

Нагадаємо, 12 вересня парламент підтримав законопроект №1008 президента Володимира Зеленського. Жодна фракція, крім «Слуги народу», не голосувала за законопроект. Він скорочує склад Верховного Суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, розширює список посад, на які поширюється люстрація.