Новини 2019-10-03 13:03

ФРН озвучила умову, за якої Мінські угоди вважатимуться виконаними

Мова йде про повне відновлення суверенітету в ОРДіЛО.

Мінські домовленості вважатимуться повністю виконаними після відновлення суверенітету України на окупованих нині територіях Луганщини і Донеччини. Про це у четвер, 3 жовтня, повідомило німецьке Міністерство закордонних справ у відповідь на запит Радіо Свобода.

 

«На думку уряду Німеччини, Мінські угоди залишаються дорожньою картою для політичного вирішення ситуації на сході України. Погодити «формулу Штайнмайєра» було важливим кроком для Тристоронньої контактної групи. Тепер настав час імплементувати інші пункти угод. На нашу думку, Мінські угоди не вважатимуться виконаними, поки повний територіальний суверенітет і цілісність України не будуть відновлені у Луганському і Донецькому регіонах», - ідеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, раніше МЗС Німеччини привітало Україну з погодженням тексту «формули Штайнмайєра», яка передбачає порядок набуття чинності статтями закону «Про особливий статус Донбасу» після проведення в ОРДіЛО демократичних виборів.

 

Як заявив президент Володимир Зеленський, «формула» повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року.

 

Президент додав, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.