Новини 2019-10-04 13:19

Євросоюз виділив Україні 12 млн євро на реформу держуправління

Наступні транші очікуються у 2020 -2021 роках.

У п’ятницю, 4 жовтня Євросоюз переказав в український бюджет понад 12 млн євро на реформу держуправління. Про це повідомила прес-служба Представництва ЄС в Україні виданню «Європейська правда».

 

«ЄС продовжує надавати підтримку реформі державного управління в Україні шляхом поширення знань, найкращих практик та виділення суттєвої фінансової підтримки», - зазначив голова Представництва ЄС в Україні посол Матті Маасікас.

 

Зазначено, що раніше ЄС здійснив два перекази на загальну суму 25 млн євро.

 

«Решта два запланованих транші в розмірі 20 млн євро (на 2020 і 2021 роки відповідно) будуть здійснені у разі, якщо уряд і надалі демонструватиме серйозну налаштованість на реалізацію Стратегії реформування держслужби на засадах ефективного Закону про державну службу і виконання низки особливих умов, серед яких – прийняття Закону про загальну адміністративну процедуру, який є основним законодавчим актом для створення прозорої та підзвітної системи управління», - йдеться в повідомленні.

 

Програма підтримки загальним бюджетом у 90 млн євро розрахована на п’ять років. Вона є частиною комплексної допомоги, яку ЄС надає реформі держуправління і яка також включає технічну допомогу урядовим установам (14 млн євро), і спільну із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримку Української архітектури реформ (27 млн євро).

 

Нагадаємо, з 2016 року Україна взяла на себе зобов'язання щодо реформування державної служби із набуттям чинності закону про держслужбу та Стратегії реформування держслужби на 2016-2021 роки.