Новини 2019-10-04 14:18

Росія має вивести війська і розформувати "Л/ДНР" до виборів на Донбасі - США в ОБСЄ

У місії США при ОБСЄ ще раз наголосили на повній підтримці Вашингтоном суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

До місцевих виборів на Донбасі Російська Федерація має виконати свої безпекові зобов’язання в рамках Мінських угод, зокрема виведення своїх сил, роззброєння та розформування незаконних збройних формувань у "Л/ДНР". Про це у п'ятницю, 4 жовтня, заявила заступниця політичного радника місії США при ОБСЄ Лейн Дарнелл Баль під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

 

"Наша увага має зоседедитися на безпеці. Ми закликаємо Росію виконати свої зобов'язання в рамках Мінських угод, включаючи повне дотримання режиму припинення вогню, виведення своїх сил та припинення підтримки, роззброєння та розформування незаконних збройних формувань у так званих народних республіках, перед тим, як просуватися з місцевими виборами на сході України", - заявила американський дипломат.

 

У місії США при ОБСЄ зазначили, що останні події на сході України обнадіюють. Після встановленого режиму припинення вогню 21 липня загальний рівень насильства знизився, сторони розпочали довгоочікуваний ремонт пішохідного мосту в Станиці-Луганській, також є прогрес у розмінуванні. "Ми також вітаємо нещодавній діалог між Україною та Росією та сподіваємось на подальшу деескалацію конфлікту, починаючи з розведення сил у Золотому та Петрівському 7 жовтня", - повідомила Лейн Дарнелл Баль.

 

Під час засідання в місії США при ОБСЄ ще раз наголосили на повній підтримці Вашингтоном суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.

 

"Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші пов’язані з "Мінськом" санкції проти Росії залишатимуться в силі, допоки Росія повністю не виконає свої мінські зобов'язання. Окремі санкції, пов'язані з Кримом, залишатимуться в силі, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом", - підкреслила дипломат.

 

Як повідомлялося, 3 жовтня президент Володимир Зеленський записав відеозвернення, у якому пояснив останні дії влади щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема стосовно "формули Штайнмаєра".

 

Нагадаємо, 1 жовтня Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що «буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством». Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на вул. Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

З погодженням тексту "формули" Україну привітало і МЗС Німеччини.

 

2 жовтня речниця представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер оприлюднила лист на ім'я спеціального представника голови ОБСЄ в Україні Мартіна Сайдіка, у якому йшлося, що українська сторона приймає текст цієї "формули". Відповідний лист підписав Кучма.

 

Своєю чергою, того ж дня на Майдані Незалежності у Києві знову зібралися мітингувальники, які вимагали від Зеленського не підписувати "формулу Штайнмайєра".