Новини 2019-10-08 19:03

Європарламент оголосив фіналістів премії Сахарова

До переліку увійшла низка правозахисників з різних країн.

У вівторок, 8 жовтня, комітети Європарламенту з закордонних справ і розвитку озвучили імена фіналістів премії Сахарова «За свободу думки». Про це повідомили в Європарламенті.

 

Зокрема, до списку увійшли:

 

  • бразильські правозахисники: жертва політичного вбивства у 2018 році Маріель Франко,еко-активісти Клауделіс Сильва дос Сантос і Чиф Раоні;
  • економіст Ільхам Тохті, який бореться за права уйгурської меншини Китаю і відбуває довічне покарання за звинуваченням у сепаратизмі;
  • група студентів із Кенії Restorers: Стейсі Овіно, Синтія Отьєно, Чистота Ачіенг, Маскрин Атьєно та Айві Акіні, які захищають права жінок у своїй країні. Вони розробили додаток i-Cut, який має допомогти дівчатам боротися з каліцтвом жіночих статевих органів.

 

Нагадаємо, премія імені Сахарова започаткована 1988 року і є щорічною відзнакою Європарламенту. Вона присуджується в чотирьох царинах, зокрема в сфері захисту прав людини і її основних свобод.

 

Лауреата премії оголосять 24 жовтня. Урочиста церемонія нагородження відбудеться 18 грудня у Страсбурзі.

 

12 грудня 2018 року Європарламент нагородив премією «За свободу думки» імені Сахарова українського режисера Олега Сенцова. Тоді її вручили сестрі політичного в'язня Наталії Каплан. Сенцов – перший в історії представник України, якого відзначили цією нагородою.

 

Як повідомлялося, Сенцову вручать премію особисто 22 жовтня 2019 року у Страсбурзі.