Новини 2019-10-09 10:04

Чубаров закликав відсторонити Сайдіка від виконання повноважень

Представник голови ОБСЄ в Україні відмовився висловлювати свою позицію щодо анексії Криму.

У вівторок, 8 жовтня, голова Меджлісу кримських татар  Рефат Чубаров закликав відсторонити Мартіна Сайдіка від виконання повноважень спецпредставника голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі. Про це Чубаров написав у Facebook, коментуючи виступ Сайдіка на форумі Salzburg Europe Summit в Зальцбургу.

 

Зазначено, що на форумі Сайдік відмовився висловлювати свою позицію щодо незаконної анексії Росією Криму, але «при цьому дозволив собі суб'єктивні історичні екскурси, що виправдовують спробу незаконної анексії Росією Криму».

 

«З якою б «формулою» («формулою Штайнмайєра» - Ред.) Україна не виходила на міжнародні переговори з Росією, при таких посередниках, як Мартін Сайдік, нам уготовано поразку. Україні слід вимагати негайного відкликання Сайдіка від виконання ним повноважень спецпредставника голови ОБСЄ в Україні та ТКГ з врегулювання на Донбасі», - констатував Чубаров.

 

Нагадаємо, «формула Штайнмайєра» передбачає порядок набуття чинності статтями «закону про особливий статус Донбасу» після проведення в ОРДіЛО демократичних виборів.

 

18 вересня у Мінську відбулося засідання ТКГ щодо ситуації на Донбасі, за результатами якого російська сторона в ТКГ заявила, що українські представники відмовились підписати «формулу Штайнмайєра». Україна відповіла, коли погодиться на «формулу Штайнмайєра» після виконання низки пунктів, серед яких – повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України військ окупантів і військової техніки та інше.

 

1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст «формули Штайнмайєра».  Він додав, що «формула» повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що «буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством». Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

2 жовтня речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер оприлюднила лист на ім'я Сайдіка, у якому йшлося, що українська сторона приймає текст «формули Штайнмайєра». Відповідний лист підписав Кучма.

 

схожі новини