Новини 2019-10-09 12:06

Відповідь Трампу. Єврокомісія порівняла допомогу Україні від ЄС та США

З 2015 року Україна отримала від Європейського Союзу і країн-членів ЄС близько 18 млрд євро.

У відповідь на закид президента США Дональда Трампа, що Європа нібито недостатньо допомагає Україні, у Єврокомісії порівняли суму фінансової допомоги країні від Євросоюзу та США. Про це заявив спеціальний радник президента Єврокомісії з питань відносин з Україною Ельмар Брок, передає Інтерфакс

 

Він сказав, що з 2015 року Україна отримала від Європейського Союзу, а також від країн-членів ЄС близько 18 млрд євро допомоги, що в багато разів перевищує обсяг фінансової допомоги, наданої Києву з боку США у вигляді гарантій за кредитами розміром $1 млрд.

 

"США дають 1 млрд гарантій за кредитами. Це навіть не гроші, а обіцянка взяти на себе боргове зобов'язання України. А ЄС з 2015 року виділив Україні 15 млрд зі свого бюджету, зокрема у вигляді грантів і позик, плюс країни-члени надали близько 3 млрд, з яких тільки від Німеччини було спрямовано 1,4 млрд. Отже, Україна отримала близько 18 млрд євро", - заявив Брок.

 

При цьому європейський політик наголосив, що значна частина з наданих Україні Євросоюзом і його членами 18 млрд євро є грантами, тоді як Вашингтон нічого Києву безкоштовно не надає.

 

Нагадаємо, 25 вересня опублікували стенограму телефонної розмови президента США  Дональда Трампа та  українського лідера Володимира Зеленського. Виявилося, що американський лідер розкритикував пасивну позицію Європи щодо допомоги Україні, Зеленський із ним погодився. 

схожі новини