Новини 2019-10-10 14:28

Нобелівську премію з літератури вручили одразу за два роки

Лауреатами стали Ольга Токарчук та Петер Гандке.

У Стокгольмі в четвер, 10 жовтня, Нобелівську премію з літератури присудили польській письменниці українського походження Ользі Токарчук (за 2018 рік) та австрійському автору Петеру Гандке (за 2019 рік). Про це йдеться в офіційному Twitter нагороди.

 

Зображення

 

 

Минулоріч Нобеля з літератури не вручали через скандал у Шведській академії. Чоловіка однієї з членів академії звинуватили у зґвалтуванні, а пізніше засудили за це до двох років ув’язнення. Тож вручення премії перенесли на 2019 рік через «зменшення суспільної довіри».

 

Нагадаємо, 7 жовтня у Швеції розпочався Нобелівський тиждень. Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали дослідники Пітер Раткліфф із інституту Френсіса Кріка (Лондон), Вільям Каелін із Гарвардського університету та Грегг Семенца із університету Джона Гобкінса.

 

Премію з фізики отримали Джеймс Піблс за теоретичні відкриття у фізичній космології і Мішель Майор та Дід’є К’єло за відкриття екзопланети на орбіті сонцеподібної зорі.

 

У категорії «хімія» премію присудили Джону Гуденофу, Стенлі Віттінгему та Акірі Йошино за розробку літій-іонних батарей. 

схожі новини