Новини 22:57

У поїздках українців до Росії винна насамперед Україна, а також РФ - Зеленський

За словами президента, для того, щоб донести інформацію про небезпеку подорожей до РФ українських громадян треба вести з ними комунікацію у ЗМІ.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в тому що, українські громадяни їздять до Росії на заробітки або з інших причин, винна насамперед Україна, а також РФ. Так він відповів на запитання кореспондента Тижня про те, чи вважає голова держави, що усі українці, які їздять до Росії є потенційними в’язнями Кремля, за звільнення яких доведеться йти на поступки.

 

«Таке дуже складне питання. Я завжди думав, що вільні ми обирати, як ми заробляємо гроші. Саме про цих людей я кажу. Де їм заробляти, як ми заробляємо. Я думаю, якщо вони їдуть до Росії заробляти, перше - винні ми. Винні ми… про владу… про в цілому ситуацію… тому що, якщо в нас немає альтернативи. Тобто обидві сторони винні. Якщо немає альтернативи, людина шукає щось. А друга історія, я думаю, що у людей є певні... родичі, які їздять туди. І я думаю, що так і є. Третє питання є той єдиний плюс, який я бачу, деякі люди їздили туди і говорили, що все не так, повірте… це певний інформаційний обмін. Це я бачу, що це плюс. У четверте, морально хто може це робити. Іноді люди можуть обрати іншу країну для заробітків, але обирають, скажімо, Росію... це вже про інше, про мораль. Чому так? Чому ти не відчуваєш різницю, чому ти не відчуваєш, що відбувається в твоїй країні, чи це правильно? Це моральний аспект. Це їхній вибір. П’ятий пункт цього питання … якщо завтра ви будете за ґратами, і це буде наша велика проблема, тому що будуть збільшувати фонд обміну, і нам вас треба буде повертати, тому що ви громадянин України», - сказав Зеленський.

 

За словами Зеленського, якщо у людини немає вибору і вона туди їде через вищеперераховані речі, "то окей". А якщо у людини є вибір і вона підставляє потім і владу і українців, то він цього не розуміє.

 

«Чи можемо ми творити демократичну країну і забороняти туди їхати, напевне ні. І це не правильно», - додав він.

 

Також президент заявив, що для того, щоб донести інформацію про небезпеку подорожей до РФ українських громадян треба вести з ними комунікацію, говорити про це на телебаченні і інших засобах масової інформації, щоб люди розуміли, що можуть потрапити за ґрати в РФ.

 

Крім того, Зеленський додав, що треба піднімати економіку, щоб ніхто з України не виїжджав.

 

схожі новини