Новини 12:24

Нобелівську премію миру отримав прем'єр Ефіопії

Премію дали за врегулювання прикордонного конфлікту з Еритреєю.

Нобелівську премію миру у 2019 році присудили прем'єр-міністру Ефіопії Абій Ахмеду Алі. Про це йдеться на сторінці премії у Twitter

 

 

Повідомляється, що прем'єр отримав премію за зусилля в досягненні миру, зокрема, у врегулюванні прикордонного конфлікту із сусідньою Еритреєю. 

 

 

Нагадаємо, 7 жовтня у Швеції розпочався Нобелівський тиждень. Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали дослідники Пітер Раткліфф із інституту Френсіса Кріка (Лондон), Вільям Каелін із Гарвардського університету та Грегг Семенца із університету Джона Гобкінса.

 

Премію з фізики отримали Джеймс Піблс за теоретичні відкриття у фізичній космології і Мішель Майор та Дід’є К’єло за відкриття екзопланети на орбіті сонцеподібної зорі.

 

У категорії "хімія" премію присудили Джону Гуденофу, Стенлі Віттінгему та Акірі Йошино за розробку літій-іонних батарей. 

 

Нобелівську премію з літератури присудили польській письменниці українського походження Ользі Токарчук (за 2018 рік) та австрійському автору Петеру Гандке (за 2019 рік).