Новини 2019-10-14 13:21

Премію пам'яті Нобеля з економіки дали за новий підхід до боротьби з бідністю

Лауреатів оголосили 14 жовтня.

Премію з економіки пам'яті Альфреда Нобеля у 2019 році отримали Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер за "експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю". Про це 14 жовтня повідомили на сторінці Нобелівської премії у Twitter

 

 

 

Офіційно премію не називають Нобелівською, тому що Альфред Нобель не згадував про економістів у своєму заповіті. Премію заснував держбанк Швеції у 1968 році, з того часу він нараховує Нобелівському комітету кошти для нагородження лауреатів. Нащадки Нобеля незадоволені присудженням "неофіційної премії" з економіки. 

 

Нагадаємо, 7 жовтня у Швеції розпочався Нобелівський тиждень. Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали дослідники Пітер Раткліфф із інституту Френсіса Кріка (Лондон), Вільям Каелін із Гарвардського університету та Грегг Семенца із університету Джона Гобкінса.

 

Премію з фізики отримали Джеймс Піблс за теоретичні відкриття у фізичній космології і Мішель Майор та Дід’є К’єло за відкриття екзопланети на орбіті сонцеподібної зорі.

 

У категорії "хімія" премію присудили Джону Гуденофу, Стенлі Віттінгему та Акірі Йошино за розробку літій-іонних батарей. 

 

Нобелівську премію з літератури присудили польській письменниці українського походження Ользі Токарчук (за 2018 рік) та австрійському автору Петеру Гандке (за 2019 рік).

 

Нобелівську премію миру у 2019 році присудили прем'єр-міністру Ефіопії Абій Ахмеду Алі.

схожі новини