Новини 2019-10-14 17:10

У Зеленського визнали брак комунікації щодо "формули Штайнмаєра"

Водночас в ОП додали, що у деяких питаннях, зокрема щодо особливого статусу Донбасу та амністії бойовиків, ще "дуже далеко" до обговорення.

В Офісі президента визнали брак комунікації з суспільством. Про це заявив заступник голови ОП Юрій Костюк в ефірі Громадському

 

 

"Так, ми в чомусь погоджуємося, визнаємо, але ми розуміємо, що певні речі потребують тиші в плані не кулуарних домовленостей, а в плані певної дипломатичної складової. Але в будь-якому випадку ми визнаємо, що десь був брак комунікації", - сказав він.

 

Водночас Костюк додав, що у деяких питаннях, зокрема щодо особливого статусу Донбасу та амністії бойовиків, ще "дуже далеко" до обговорення.

 

Як приклад браку комунікації він навів "формулу Штайнмаєра".

 

"Вона є головним острахом. Дуже великий відсоток людей взагалі її не розуміють, не розуміють її суті, що саме вона передбачає. І власне те, що ми можливо не докомунікували, це власне те, що була остання перепона, щоби відбулася зустріч у "нормандському форматі" і ми могли б рухатися далі в якихось переговорах", - зазначив заступник глави ОПУ.

 

Водночас щодо акцій "проти капітуляції" Костюк наголосив, що це є "абсолютно нормальним", коли громадяни можуть висловити свою думку, а влада - прислухатися до неї.

 

"Мені здається, що це говорить про те, що у нас дійсно демократична країна", - резюмував він.

 

Нагадаємо, "формула Штайнмайєра" названа іменем президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, який запропонував її у 2015 році. Вона передбачає порядок набуття чинності статтями "закону про особливий статус Донбасу" після проведення в ОРДіЛО демократичних виборів. За словами самого Штайнмайєра, "формула не містить нічого більше", ніж спробу зробити з великих кроків обох сторін низку маленьких.