Новини 2019-10-14 19:09

В ОП відклали розведення сил у Золотому

Відведення може відбутися тільки після сталого припинення вогню.

Питання відведення сил у Золотому на Луганщині поки відкладене. Про це у понеділок, 14 жовтня, розповів заступник голови Офісу президента Юрій Костюк у спецефірі Hromadske.

 

«Що стосується розведення, абсолютно зрозумілі острахи. Я хочу сказати, що наразі це питання (розведення — Ред.) відкладене. Щоби воно відбулося, потрібні певні умови, повинне бути стале припинення вогню певну кількість днів, якого не відбулось»,-  сказав Костюк.

 

Він зауважив, що у Станиці Луганській, де сили вже розвели, є українська поліція та інші правоохоронці, тому не можна говорити, що після відведення нікому буде забезпечувати безпеку місцевих жителів.

 

Нагадаємо, 1 жовтня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську було досягнуто домовленості про початок розведення сил у Петрівському та Золотому 7 жовтня. Розведення сил буде дзеркальним, на відстань одного кілометра від лінії зіткнення в обидва боки. Відтак українські війська відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.

 

Однак, 7 жовтня заплановане розведення відклали через обстріли з боку окупантів. Наступна спроба розведення могла відбутися лише за сім днів збереження режиму «тиші».

 

13 жовтня бойовики знову обстріляли ділянку розведення у Золотому.