Новини 2019-10-15 13:01

Російський суд зменшив термін покарання українцю Давиденку

Чоловік був засуджений до 10,5 років колонії.

У вівторок, 15 жовтня, Верховний суд РФ зменшив вирок незаконно затриманому українцю Костянтину Давиденку у справі про шпигунство на користь українських спецслужб з 10,5 років до семи років колонії. Про це повідомив російський «Інтерфакс».

 

«Вирок Верховного суду Криму щодо Костянтина Давиденка змінити, (...) призначити покарання у вигляді семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму», - оголосив рішення суддя.

 

Адвокат Дмитро Дінзе додав, що суд врахував проблеми засудженого зі здоров'ям (підозру на діабет), його допомогу слідству і позитивні характеристики. 

 

«Досудової угоди він не укладав, але провину визнавав і зі слідством співпрацював, саме з цієї його позицією ми пов'язуємо пом'якшення покарання», - сказав Дінзе російському ТАСС.

 

Також, за словами Дінзе, Давиденко включений в новий список обміну ув'язненими між Росією і Україною.

 

Нагадаємо, 11 лютого 2018 року Федеральна служба безпеки РФ затримала Давиденка в Сімферополі за підозрою в зборі та передачі українським спецслужбам відомостей про діяльність частин Росгвардіі і ФСБ.

 

У червні 2019 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Давиденка до 10,5 років позбавлення волі. Його було визнано винним за статтею 276 КК РФ (шпигунство), справа розглядалася в закритому режимі.