Новини 2019-10-15 15:24

Столтенберг заявив, що НАТО готове дати відсіч будь-яким «зеленим чоловічкам»

Альянс посилив розвідку, суттєво зміцнив кібернетичну безпеку, підвищив готовність своїх сил.

НАТО готове зреагувати на появу будь-яких «зелених чоловічків» на території країн-союзниць. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час виступу на сесії Парламентської Асамблеї НАТО в Лондоні, ідеться у звіті НАТО за вівторок, 15 жовтня.

 

«Ми посилили розвідку, щоб розуміти, що відбувається, суттєво зміцнили кібернетичну безпеку, підвищили готовність наших сил… тому що бачили, що відбулося в Криму. Готовність сил є, напевно, найбільш важливим інструментом для нашої відповіді, якщо ми раптово побачимо якихось «зелених чоловічків» будь-де на території НАТО», - повідомив Столтенберг, додавши, що присутність сил альянсу також частково є відповіддю на потенційні гібридні загрози.

 

Він нагадав про відомі факти використання Росією гібридних засобів проти країн Заходу, включаючи спроби втручання у вибори, кібернетичні атаки, кампанії дезінформації, а також інші зухвалі дії, на зразок хімічної атаки у британському Солсбері. Така поведінка Росії, за словами Генерального секретаря, є вже сталою тенденцією, яка викликає глибоке занепокоєння серед союзників по НАТО та спонукає їх адаптувати Альянс для відповіді на такі гібридні загрози.

 

Нагадаємо, 24 вересня 2019 року під час 74-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку президент Володимир  Зеленський зустрівся зі Столтенбергом.

 

31 жовтня ключовий орган НАТО – Північноатлантична рада – на чолі з Столтенбергом відвідає Київ.

 

За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, делегація також приїде до Одеси.

 

14 жовтня Столтенберг закликав країни-членів альянсу активніше допомагати Україні. 

 

схожі новини