Новини 2019-10-16 10:03

У Києві заочно засудили суддю Севастопольського суду до 12 років в'язниці

Публічних коментарів засудженої, її захисту з приводу вироку Святошинського суду немає.

Святошинський районний суд Києва визнав суддю Севастопольського апеляційного суду АР Крим винною у скоєнні державної зради і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 12 років з конфіскацією всього її майна. Про це 15 жовтня повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України. Ім'я судді невідоме.

 

За даними слідства, громадянка України, будучи суддею зазначеного суду, навмисне протягом березня-грудня 2014 року "забезпечила встановлення і зміцнення російської влади на території АР Крим шляхом безпосередньої участі в утворенні й функціонуванні незаконно створених російських окупаційних органів".

 

Як зазначається, 19 грудня 2014 року указом президента Росії зазначену особу призначено суддею «Двадцять першого арбітражного Апеляційного суду республіки Крим».

 

"З метою недопущення контролю української влади на території АР Крим своїми умисними діями вона надавала допомогу Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові і територіальної цілісності України", – йдеться у повідомленні Генеральної прокуратури України.

 

Крім того, за повідомленням ГПУ, перебуваючи в складі "незаконно створеного на території АР Крим Севастопольського Апеляційного господарського суду зазначена особа ухвалювала так звані судові рішення про визнання майна Міноборони України на території АР Крим власністю органів військового управління РФ".

 

Публічних коментарів засудженої, її захисту з приводу вироку Святошинського суду немає.

 

У липні 2019 року на такий же термін за аналогічною статтею засудили суддю з Криму. У вересні Святошинський суд Києва заочно визнав екссуддю Апеляційного суду АР Крим винним у державній зраді.

 

Нагадаємо, суддю так званого "Верховного суду ДНР" заочно засудили до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна. 

схожі новини