Новини 2019-10-16 10:37

В ОРДіЛО проводили перепис населення – ОБСЄ

У низці населених пунктів Місія зафіксувала факти збору даних місцевих жителів.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ виявили факти проведення перепису населення в ОРДіЛО. Про це йдеться у звіті ОБСЄ за вівторок, 15 жовтня.

 

Як зазначається, 14 жовтня 12 людей з непідконтрольних урядові районів Донецької області сказали спостерігачам, що взяли участь у переписі населення. У центрі перепису в навчальному закладі в Горлівці три жінки та два чоловіки, які проводили перепис, повідомили Місії, що люди, які збирають дані для нього, пройшли навчання, і що їм видавалися буклети з інструкціями.

 

Поруч із іншим подібним закладом у Горлівці чотири жінки повідомили Місії, що перепис населення був добре проанонсований в ЗМІ, і що мешканці також отримували SMS-повідомлення.

 

Того ж дня у Голубівці (колишній Кіровськ; непідконтрольний урядові, 51 км на захід від Луганська) і Лозівському (непідконтрольний урядові, 32 км на захід від Луганська) двоє жителів (чоловіки у віці 35 та 75 років) розповіли, що особи, які проводять перепис населення, відвідали їх місце проживання та не вимагали жодних документів для збору даних для перепису.

 

Нагадаємо, раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що після підписання указу Владіміра Путіна про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих територій Донбасу, Росія готується до верифікації пенсіонерів та перепису населення.

 

У червні цього року українська розвідка повідомляла про факти підготовки до перепису населення в ОРДіЛО для прихованого формування бази даних «мобілізаційного ресурсу» та проведення призовної кампанії.

схожі новини