Новини 2019-10-16 11:37

Газ для населення у жовтні подешевшав майже на 5%

Водночас на європейському ринку блакитне паливо суттєво подорожчало.

Ціна на природний газ для населення у жовтні знизилася на 4,9% порівняно з рівнем вересня і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу". 

 

"Хоча ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням", - йдеться у повідомленні. 

 

У жовтні споживачі можуть оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни.

 

При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок повному обсязі.

 

Як повідомлялося у вересні, НАК "Нафтогаз" розрахувала тарифи, за якими російський Газпром міг би бронювати транзит газу до країн ЄС українською газотранспортною системою. Зокрема, якщо Газпром бронюватиме 60 млрд кубометрів на рік, то протягом 2020-2024 років у Нафтогазі очікують тариф на рівні 3,21 долара за прокачку тисячі кубометрів газу 100 кілометрами української ГТС.

схожі новини