Новини 2019-10-16 12:33

Новий склад Єврокомісії почне роботу пізніше – ЗМІ

Імовірно, відомство запрацює з 1 грудня.

Новий склад Європейської комісії під керівництвом Урсули фон дер Ляєн не почне роботу 1 листопада, як було заплановано. Про це повідомив претендент на посаду Верховного представника Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель журналістам у Люксембурзі у понеділок, 14 жовтня.

 

За його словами, «розумно» очікувати затримки початку роботи нової Комісії до 1 грудня.

 

Як зазначається, Європарламент відхилив кандидатури трьох претендентів, запропонованих урядами ЄС на посаду комісарів. Затримка потрібна для того, щоб дати урядам Угорщини, Румунії та Франції час запропонувати нових кандидатів у члени комісії.

 

Вірогідною датою проведення парламентського голосування про затвердження комісії в цілому є пленарне засідання в Страсбурзі 28 листопада.

 

Як зазначає бельгійське видання Le Soir за 16 жовтня, до порядку денного Конференції президентів Європарламенту не внесене питання про затвердження роботи нової Єврокомісії 23 жовтня, як це було передбачено.

 

Це буде означати офіційне продовження роботи Єврокомісії Жан-Клода Юнкера після 1 листопада – щонайменше на місяць, тому що в Європарламенті не бачать можливості організувати голосування за новий склад раніше наступної пленарної сесії в кінці листопада.

 

Якщо таке голосування призначать на 27 листопада і воно буде успішним, нова Єврокомісія почне працювати з 1 грудня. Цього ж дня розпочнеться робота нового президента Європейської Ради Шарля Мішеля.

 

Нагадаємо, 10 вересня Урсула фон дер Ляєн представила членів оновленої Єврокомісії.

схожі новини