Новини 2019-10-16 17:27

Комітет ВР припинив конкурс на місце Шевчука в Конституційному суді

Загальний строк проведення конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді КС становить два місяці.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики припинив конкурс з відбору кандидатури на посаду судді Конституційного Суду України. Про це 16 жовтня повідомляє УНІАН.

 

Як повідомляється, відповідне рішення комітет ухвалив, посилаючись на частину 6 статті 12 закону «Про Конституційний Суд України». Цією статтею передбачено, що загальний строк проведення конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді КС становить два місяці.

 

На засіданні комітету нагадали, що конкурс був оголошений Апаратом Верховної Ради з 15 липня, а відповідно, два місяці уже давно закінчилися. Водночас на засіданні член комітету Руслан Князевич зазначив, що на сьогодні ситуація в Конституційному Суді України після рішення суду щодо поновлення на посаді судді та голови КСУ Станіслава Шевчука "дещо підвисла".

 

За словами Князевича, "на спеціальному засіданні КСУ звернувся до Окружного адміністративного суду щодо роз’яснення порядку виконання рішення суду, оскільки КСУ вважає, що це рішення не передбачено законом і Конституцією".

 

Член комітету вважає, що необхідно дочекатися, як ситуація розвиватиметься в майбутньому.

 

"Наскільки я знаю, спеціальне засідання КСУ на наступному тижні має продовжитися", - додав він.

 

За рішення про припинення конкурсу проголосувало 15 із 19 присутніх на засіданні членів комітету, двоє - утримались, один депутат Ольга Совгиря не голосувала, посилаючись на конфлікт інтересів, оскільки сьогодні парламент обрав її представником Верховної Ради у Конституційному суді.

 

Як відомо, на посаду судді КС від фракцій минулого скликання було подано дві кандидатури — від фракції "Самопоміч" Миколи Хавронюка, а від фракції "Батьківщина" — Ольги Боднар-Петровської.

 

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав поновити Станіслава Шевчука на посаді судді і голови Конституційного суду. 

 

Як повідомлялося, судді Конституційного Суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання у 14 травня. 

 

Раніше стало відомо, що судді Конституційного суду висловили недовіру голові суду Станіславу Шевчуку під час зборів 14 травня. Водночас джерело наголосило, що правових наслідків це рішення не має, оскільки у Законі "Про Конституційний суд" не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім за власним бажанням.

 

Своєю чергою, Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні.

 

17 вересня головою Конституційного Суду України обрали Олександра Тупицького.

схожі новини