Новини 2019-10-17 13:30

Лондон і Брюссель досягли згоди щодо Brexit

Домовленість все ще потребує схвалення британського та європейського парламенту.

Британський прем’єр Борис Джонсон заявив, що домовленість про Brexit була погоджена між британськими та європейськими переговорними командами перед брюссельським самітом з цього питання. Про це у четвер, 17 жовтня, Джонсон написав у Twitter.

 

«У нас є чудова нова угода, яка повертає контроль над процесом», - написав він.

 

 

Це підтвердив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у Twitter. За його словами, це «справедлива і збалансована угода».

 

 

Обидві сторони працювали над юридичним текстом угоди, але він все ще потребуватиме схвалення як британського, так і європейського парламенту.

 

Зауважимо, що соратниця британських консерваторів у парламенті – північноірландська Демократична юніоністська партія (DUP) – відмовилась підтримувати план Джонсона про вихід країни з Євросоюзу. Про це йдеться у її заяві у Twitter.

 

 

Зазначено, що партія не може підтримати пункти щодо митного регулювання та ПДВ на території Північної Ірландії.

 

Як передає Deutsche Welle, підтримка DUP конче необхідна Джонсону, щоб отримати згоду парламенту на потенційну угоду з Євросоюзом, особливо після того, як консерватори втратили більшість у парламенті.

 

Нагадаємо, 3 жовтня Європейський парламент не підтримав пропозиції Джонсона щодо Brexit, зазначивши, що там нема підстав для угоди та рішення щодо митного кордону між Ірландією та Північною Ірландією.

 

Джонсон заявляв, що Британія вийде з ЄС 31 жовтня – з угодою, чи без.

 

За його словами, він планує підписати угоду про Brexit між Британією та Євросоюзом 17-18 жовтня.

 

15 жовтня повідомлялося, що Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландського кордону. Митний кордон буде проходити вниз до Ірландського моря. Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.