Новини 2019-10-18 11:10

У Білому Домі визнали тиск Трампа на Україну

Пізніше відповідну заяву було заперечено.

В.о. керівника апарату Білого Дому Мік Малвейні 17 жовтня визнав, що президент США Дональд Трамп заморозив майже 400 мільйонів доларів військової допомоги Україні з метою тиску на Київ. Про це повідомляє CNN.

 

Водночас уже за годину Малвейні заперечував свою ж заяву.

 

В.о. керівника апарату Білого Дому під час обідньої прес-конференції у Вашингтоні заявив, що знав лише про запит США розслідувати злам серверів демократів 2016 року. Водночас текстові повідомлення американських дипломатів демонстрували тиск на Україну з приводу розслідування справи компанії сина Байдена "Burisma".

 

"Тому ми затримали гроші", – сказав він.

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови президента Володимира Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом до імпічменту президента США.

 

Під час розмови, зокрема, порушувалось питання розслідування щодо Байденів в Україні. Трамп закликав Зеленського розслідувати підозри щодо Байденів.

 

Своєю чергою Зеленський заявив, що Трамп не чинив на нього жодного тиску.

 

Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

26 вересня у США опублікували скаргу від 12 серпня співробітника розвідки на цю телефонну розмову. 

 

27 вересня керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що кримінальне провадження щодо Burisma Group було закрите прокурором через відсутність доказів у 2016 році, але у 2018 році, після скарги екс-нардепа Тетяни Чорновол суд зобов’язав поновити слідство. Холодницький розповів, що у цій справі ані Байден, ані його син не викликалися.

схожі новини