Новини 2019-10-21 15:45

Євросоюз розпочав консультації з урядами 27 країн про відтермінування Brexit

Речниця Єврокомісії Міна Андреєва зауважила, що ЄС вже започаткував формальний процес ратифікації Угоди.

Після того, як парламент Великої Британії зобов’язав уряд країни офіційно звернутися до ЄС з проханням про відтермінування Brexit, Євросоюз отримав офіційного листа з проханням відтермінувати вихід з ЄС до 31 січня 2020 року та розпочав консультації з урядами 27 країн ЄС. Про це у понеділок, 21 жовтня під час брифінгу заявила речниця Єврокомісії Міна Андреєва.

 

"Ми взяли до уваги результати голосування в Палаті представників у суботу, а також запит від Великої Британії продовжити термін застосування статті 50 (Угоди ЄС, щодо виходу країни-члена) до 31 січня 2020 року. Президент (Європейської Ради) Туск зараз проводить консультації з лідерами 27 країн. Зараз це, перш за все, справа Великої Британії – пояснити власні наступні кроки. Ми зі свого боку будемо дуже уважно слідкувати за розвитком подій у Лондоні протягом наступного тижня", - сказала Андреєва.

 

При цьому вона зауважила, що Європейський Союз вже започаткував формальний процес ратифікації Угоди. В цьому контексті головний переговірник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє у неділю поінформував про поточний стан справ у процесі виходу Великої Британії з ЄС послів ЄС у Брюсселі, сьогодні у другій половині дня він зустрінеться з членами Робочої групи Європарламенту щодо Brexit і вже у вівторок надасть оновлену інформацію Колегії Єврокомісії, яка зустрінеться у Страсбурзі.


Відповідаючи на запитання журналістів, Андреєва уточнила, що запит на продовження дії статті 50 був зроблений Постійним представником Великої Британії при ЄС, але форма надходження такого запиту не змінює його суті. Президент Європейської Ради Дональд Туск підтвердив отримання листа і почав формальні консультації з урядами 27 країн ЄС щодо цього запиту.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 21 жовтня, у Берліні міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас допустив імовірність короткого відтермінування Brexit для ухвалення Лондоном необхідного законодавства.

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

схожі новини