Новини 2019-10-22 15:45

Уряд встановив мито на електроенергію з РФ

Імпорт з Росії становить менше 1% загального обсягу споживання.

Уряд встановив 2%-мито на імпорт електроенергії з Росії. Про це у вівторок, 22 жовтня, розповів голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в «Інтерфакс-Україна».

 

«Мито на імпорт з РФ встановлене ​​в розмірі 2%», - сказав він, додавши, що влада продовжить моніторинг потоків імпортованої електроенергії і втрутиться в разі перевищення 5%-го порогу загального обсягу споживання з одного джерела.

 

За словами Геруса, імпорт електроенергії з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання.

 

«Цей обсяг ніякої загрози нам не несе, він в межах похибки. Якщо згадати 2015 рік, то там комерційний імпорт російської електроенергії був більше 1000 МВт. Це в 10 разів більше, ніж зараз. Питання моніторингу – виставити якісь маркери, вище яких ми не допускаємо імпорт, і виставити механізми, які будуть працювати», - сказав Герус.

 

Нагадаємо, востаннє комерційний імпорт електроенергії в Україну з РФ здійснювався в 2015 році між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ВАТ «Інтер РАО» для подальшої передачі в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року і не був подовжений.

 

Останніми роками між Україною та РФ були невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою Об'єднаної енергетичної системи України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП «Енергоринок»).

 

18 вересня 2019 року Верховна Рада схвалила правку Геруса до ЗУ «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Герус пояснив необхідність правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може зумовити зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.

 

1 жовтня Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ. Імпорт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі».