Новини 13:55

Зеленський відреагував на корупційний скандал зі "слугами народу"

Президент наполягає на проходженні всіма членами парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики перевірки на детекторі брехні.

Президент Володимир Зеленський заявив, що члени Комітету верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на поліграфі. Про це він написав 23 жовтня у Facebook, коментуючи скандал із можливим отриманням хабара депутатами від "Слуги народу". 

 

 

"Я не допущу, щоб хтось зсередини фракції чи ззовні міг кидати тінь на політичну силу, яка отримала мандат більшості від народу України. Тому вважаю, що всі члени комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні. Якщо цією перевіркою буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті, цими депутатами мають зайнятися антикорупційні органи", - зазначив глава держави. 

 

Також Зеленський вважає за необхідне вчинити так і стосовно депутата, "який вів сумнівну переписку щодо "вирішення питань". 

 

Крім того, президент припустив, що хтось нібито міг використати його візит до Японії для дискредитації фракції "Слуга народу".

 

"Напевне, багато хто думає, що міжнародний візит президента у далеку країну - зручна нагода дискредитувати фракцію "Слуга народу" та посіяти розбрат і розкол, який надто сподобається нашим ворогам - і зовнішнім, і внутрішнім", - написав Зеленський.

 

Зауважимо, що при цьому він не уточнив, кого вважає внутрішніми ворогами.

 

Нагадаємо, 22 жовтня "Економічна правда" оприлюднила інформацію про можливе отримання хабара депутатами "Слуги народу".

 

Зазначається,  що під час ухвалення бюджету на 2018 рік Рада прийняла поправку, яка дозволила створити посередників ("електронні майданчики") між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна. Згодом народні депутати від "СН" та "Голосу" зареєстрували в Раді законопроект №2047, яким "електронні майданчики" як обов’язкові посередники повністю прибираються з системи оцінки. Депутати "СН" також подали альтернативний законопроект №2047-1 (закріплює монополії електронних майданчиків, розширює їх функціонування, виключає з процесу оцінщиків).

 

У результаті розгляду обох проектів комітетом податкової політики був створений доопрацьований законопроект №2047-д. Громадяни зможуть проводити оцінки майна без залучення напряму через Єдину базу ФДМУ – без оцінщика. Залучення оцінщика буде потрібно тільки у випадку, якщо громадянин не згоден з оцінкою Фонду. Також, законопроект ліквідовує монополію електронних майданчиків у роботі з Єдиною базою ФДМУ. За даними Bihus.info, монополістом на ринку електронних майданчиків є нардеп Антон Яценко, якого пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським.

 

Утім, 18 жовтня комітет з фінансів, податкової та митної політики не підтримав законопроекту. "За" проголосували 5 депутатів з 16 "Слуги народу". За інформацією ЕП, окремим депутатам пропонували хабар за бойкот ініціативи. Ідеться про 30 тисяч доларів в одні руки.

 

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження щодо можливого хабара. 

схожі новини