Новини 2019-10-23 15:18

Уряд ініціював скасування обов'язкового друку законів в «Урядовому кур'єрі»

Кабмін пропонує публікувати акти на офіційному порталі.

Уряд хоче скасувати обов'язковий друк законів та підзаконних нормативних актів у газеті «Урядовий кур'єр». Про це повідомляється на Урядовому порталі в середу, 23 жовтня, 

 

Документи Кабміну, зокрема і проект держбюджету, будуть оприлюднюватися на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади.

 

«На друк та розповсюдження газети держава недоцільно витрачає фінансові, матеріальні та людські ресурси, в той час як вся інформація про закони та підзаконні нормативні акти все одно дублюється на офіційних веб-сторінках органів виконавчої влади», - пояснюють в уряді.

 

Як зазначається, законопроект буде невдовзі переданий до Верховної Ради.

 

Водночас, міністр Кабміну Дмитро Дубілет написав у Telegram, що законопроект у Раду вже внесли. Крім того, ідеться не лише про «Урядовий кур’єр», а і про «Голос України».

 

«Після того, як Рада ухвалить цей закон, будемо обговорювати з суспільством подальшу долю цих двох друкованих видань», - повідомив Дубілет.

 

Нагадаємо, зараз закони України, інші акти парламенту, акти президента, Кабміну після їх прийняття і підписання підлягають оприлюдненню в офіційних друкованих виданнях, зокрема, газеті «Урядовий кур'єр». Деякі рішення державних органів України набувають чинності лише після їх опублікування в офіційних друкованих виданнях.

 

У вересні Дубілет у рамках оптимізації роботи уряду запропонував всі міністерства розмістити в будівлі КМУ на вулиці Грушевського в Києві. До 2020 року міністр хоче централізувати «все, що можна, де це не заважатиме ефективній роботі».

 

З 1 жовтня прем’єр-міністр Олексій Гончарук обіцяв повну відмову від паперового документообміну в державних органах.