Новини 2019-10-23 16:37

Політв'язня РФ Вигівського помістили в одиночну камеру

Бранець Кремля написав листа з в'язниці.

Українського політв'язня РФ Валентина Вигівського помістили в одиночну камеру в’язниці у Кіровській області Росії. Про це у середу, 23 жовтня, повідомила його сестра Катерина Сердюк, передає Радіо Свобода.

 

"Нарешті прийшов лист. Давно вже не було листів. І він там про це написав. Зв’язку ж іншого немає. Коли був там консул, то він теж сказав, що він там був у якомусь такому стані нехорошому", – сказала Сердюк.

 

Вона уточнила, що лист прийшов 21 жовтня.

 

"Він був написаний після 7 вересня, після звільнення політв’язнів. Коли саме – я зараз не можу сказати", – зазначила Сердюк.

 

 

 

Нагадаємо,  у вересні 2014 року Валентин Вигівський був незаконно затриманий російською окупаційною владою на тимчасово окупованій території АР Крим та обвинувачений у шпигунстві. Незважаючи на неодноразові звернення української сторони, консульські посадові особи України майже 8 місяців з часу арешту не допускалися до ув’язненого співвітчизника. Крім того, впродовж 15 місяців російські слідчі органи здійснювали на громадянина України психологічний тиск, намагаючись отримати від нього потрібні слідству свідчення та визнання провини, а судові слухання у його справі проходили у закритому режимі. У грудні 2015 року московський суд засудив Вигівського до 11 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

 

4 квітня 2016 року до Міністерства юстиції надійшло звернення Петра Вигівського з проханням вирішити питання про передачу з Росії в Україну його сина Валентина Вигівського, якого російська судова система призначила винним у "шпигунстві". У грудні Міністерство юстиції прийняло рішення про прийняття засудженого російським судом Валентина Вигівського в Україну для подальшого відбування покарання на підставі Конвенції про передачу засуджених осіб.

 

13 лютого 2017 року Дарницький районний суд Києва визнав вирок засудженого в Росії за шпигунство українця Валентина Вигівського й дозволив йому відбувати покарання в Україні.

схожі новини