Новини 2019-10-24 14:38

Штепа виграла справу проти України в ЄСПЛ

Екс-меру Слов’янська мають виплатити 3600 євро.

Європейський суд з прав людини визнав порушення з боку України у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі. Про це йдеться в постанові суду у четвер, 24 жовтня.

 

 

Суд визначив, що щодо Штепи були порушені дві статті Європейської конвенції про захист прав людини. Зокрема, Штепа скаржилася на порушення пункту 3 статті 5, що її попереднє ув'язнення було тривалим та невиправданим, а також на порушення пункту 1 статті 6, що кримінальне провадження проти неї було необґрунтовано тривалим. ЄСПЛ постановив, що було порушення вищевказаних статей.

 

Відтак, упродовж трьох місяців Україна має виплатити Штепі 3600 євро. З них 2600 євро моральної компенсації і 1000 євро відшкодування судових витрат.

 

Нагадаємо, Нелю Штепу заарештували 13 липня 2014 року. Її звинувачують у проведенні незаконного соцопитування з питання федералізації, а також у тому, що вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв'ю ЗМІ закликала не звільняти його.

 

На суді вона пояснювала, що закликала президента РФ Владіміра Путіна увійти в Слов'янськ під погрозами терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені «під дулом автомата». Їй загрожує довічний термін.

 

20 вересня 2017 року Ленінський районний суд Харкова змінив запобіжний захід  Штепі з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

 

21 вересня поліція одягнула Штепі електронний браслет стеження.