Новини 2019-10-30 14:39

У США визнали геноцидом масові вбивства вірмен. Туреччина відповіла

Палата представників прийняла відповідну резолюцію 29 жовтня.

У США Палата представників 29 жовтня прийняла резолюцію, яка визнає геноцидом масові вбивства вірмен Османською імперією, наступницею якої є Туреччина. Про це повідомляють Los Angeles Times.

 

Йдеться про знищення у 1915-1923 роках 1,5 мільйона вірмен. 

 

Зазначається, що підтримка резолюції зросла після збройного наступу Туреччини на територію Сирії, унаслідок якого загинули близько 200 курдів. 

 

"З огляду на те, що Туреччина знову бере участь в етнічних чистках населення - цього разу курдів, що проживають уздовж турецько-сирійського кордону - здається доречним прийняти резолюцію про спробу османів знищити цілий народ", - заявив ініціатор резолюції, демократ Адам Шифф. 

 

Як передає Reuters, у Туреччині не визнали резолюцію США. Турецький президент Таїп Ердоган заявив, що документ не має для Анкари жодного значення.

 

Нагадаємо, 5 жовтня Ердоган оголосив про початок наступальної операції проти курдів на півночі Сирії за участі сухопутних військ та авіації. Туреччина хоче збройним шляхом знищити сирійське курдське формування SDF (Сирійські демократичні сили), членів якого вона вважає терористами, та відкинути їх подалі від кордону з Туреччиною.

 

6 жовтня Білий дім заявив, що США не братимуть участі в боротьбі проти турецької військової операції проти підтримуваних Вашингтоном курдів.

 

9 жовтня поблизу турецького кордону, у північно-східному сирійському місті Рас-ель-Айн, утримуваному SDF, сталася низка вибухів. У SDF заявили, що турецькі військові літаки завдали удару по їхньому регіону на північному сході.

 

Також 9 жовтня курдський автономний уряд оголосив триденну загальну мобілізацію.

 

9 жовтня Ердоган заявив, що Туреччина розпочала військову операцію Peace Spring проти курдських сил.

 

12 жовтня з території Сирії здійснили атаку на Туреччину. 

 

13 жовтня адміністрація курдів домовилася з сирійським урядом про розміщення урядової сирійської армії вздовж кордону з Туреччиною.

 

14 жовтня США ввели санкції проти турецьких відомств та низки високопосадовців. Також у США хочуть підвищити мита на турецьку сталь до 50%, тобто до травневого рівня (тоді США вдвічі знизили мита на турецьку сталь до 25%), та припинити переговори під егідою Міністерства торгівлі щодо торговельної угоди з Туреччиною на суму 100 млрд доларів. Пізніше Анкара заявила про готовність відповісти на обмежувальні заходи США.

 

14 жовтня уряди ЄС погодили зупинити експорт зброї до Туреччини.

 

16 жовтня США виключили Туреччину з міжнародної військової коаліції проти Ісламської держави, обмеживши її доступ до розвідувальної інформації. 

 

17 жовтня США домовилися з Туреччиною про п'ятиденне припинення вогню турецькими військами на півночі Сирії, щоб курди могли покинути території, де Анкара розпочала військову операцію.

 

США пообіцяли, що підтримувані ними курдські формування будуть виведені за демаркаційну лінію в 30 км на південь від сирійсько-турецького кордону. Також, Вашингтон не вводитиме нових санкцій проти Анкари і скасує чинні.

 

23 жовтня Туреччина після переговорів із Росією зупинила військову операцію Peace Spring.

 

25 жовтня правозахисники заявили, що Туреччина нелегально депортувала біженців у Сирію, яка була охоплена війною, до створення там "буферної зони". 

схожі новини