Новини 12:41

Михайло Бесараб: Майбутнє безпеки Європи залежить від містка між США та країнами Тримор'я

За словами політолога, Росію дратує єдність країн-членів "Ініціативи трьох морів", тому вона намагається її розбити.

Політолог аналітичної групи "Korner Solutions" Михайло Бесараб заявив, що майбутнє безпеки Європи залежить від містка між США та країнами регіону Тримор'я. Про це він сказав у четвер, 31 жовтня, під час Львівського безпекового форуму, передає кореспондент Тижня.

 

"Треба розширити контекст до Тримор'я. Вважаю, що в цьому регіоні є єдність, нас об'єднує спільна історія, в тому числі і трагічна. Ми на різних швидкостях, але прагнемо до західної цивілізації. Маємо спільну загрозу з боку Росії, яку не розуміють на Західній Європі", - сказав Бесараб.

 

Політолог підкреслив, що Кремль надзвичайно дратує така єдність, тому він намагається її розбити. Так, ініціюючи конфронтацію між Польщею та Україною, Росія прагне дезінтегрувати цю групу.

 

За словами Бесараба, у Путіна є чітка мета - повернути зазначені країни до своєї сфери впливу.

 

"Без доктрини Трумена, без американської безпекової парасольки не було б успішної Європи зараз. Громадяни європейських держав це забули. Для того, щоб гарантувати Європі безпеку, участь США життєво важлива. Майбутнє безпеки Європи залежить від містка між США та країнами регіону Тримор'я", - резюмував політолог.

 

Нагадаємо, Ініціатива трьох морів/Тримор'я — це форум європейських країн Східної та Центральної Європи. Тримор’я охоплює 12 держав між Балтійським, Адріатичним та Чорним морями: Австрію, Болгарію, Хорватію, Чехію, Естонію, Литву, Латвію, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію та Угорщину. 

 

Як повідомлялося, з 30 жовтня по 1 листопада у Львові вже втретє проходить Львівський безпековий форум. Цього року у ньому беруть участь понад 200 авторитетних експертів та посадовців з більш, ніж з 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини.

 

Головна тема цьогорічного форуму – "Росія в Європі  – старі помилки та нові виклики". 

схожі новини