Новини 2019-10-31 15:20

Польська автокефальна церква підтвердила неможливість визнання ПЦУ

Святий Архієрейський Собор ПАПЦ залишив незмінною позицію щодо українського церковного питання.

У вівторок, 29 жовтня, Польська автокефальна православна церква заявила, що залишила незмінною свою позицію щодо українського церковного питання. Про це йдеться у звіті за результатами Святого Архієрейського Собору ПАПЦ на офіційному сайті ПАПЦ.

 

Зазначається, що ПАПЦ «не проти надання автокефалії Церкви в Україні на підставі догматично-канонічних норм для цілої Церкви, а не групи відступників-розкольників. Відступники від вчення св. Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм. Це порушує євхаристійну єдність усього православ’я».

 

Таким чином Собор ПАПЦ не змінив своєї позиції щодо ПЦУ, що міститься в рішеннях соборів польської церкви від 9 травня та 25 червня 2018 року та 2 квітня 2019 року.

 

Відповідне рішення Собор ухвалив після ознайомлення з листами Патріарха Сербського, архієпископа Албанського, відправлених Константинопольському патріарху Варфоломію.

 

Нагадаємо, ПЦУ була створена на об'єднавчому соборі у Софії Київській 15 грудня 2018 року. Її предстоятель – митрополит Епіфаній.

 

6 січня 2019 року Томос, який підтверджує автокефалію, був вручений Епіфанію патріархом Варфоломієм у Константинополі.

 

У серпні Священний Синод Елладської православної церкви (ЕПЦ) визнав канонічність надання автокефалії ПЦУ.