Новини 2019-11-01 15:18

Україна попросила НАТО надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей

За словами Дмитра Кулеби, у рамках такого партнерства Україна може отримати пріоритетний допуск до сертифікації заходів, які відбуваються за лінією НАТО-Україна.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна звернулася до НАТО з проханням надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей. Про це він сказав у п'ятницю, 1 листопада, під час брифінгу у Києві.

 

"Під час візиту Україна звернулася до Північноатлантичного альянсу з проханням перейти на новий рівень співпраці та надати Україні статус учасника партнерства розширених можливостей", - повідомив Кулеба.

 

Він зазначив, що в рамках такого партнерства Україна може отримати пріоритетний допуск до сертифікації заходів, які відбуваються за лінією НАТО-Україна. Також програма передбачає розширене співробітництво у сфері розвідки, надання можливості представникам країн-партнерів отримувати посади у штаб-квартирі НАТО або в структурах НАТО.

 

Віце-прем'єр наголосив, що програма розширених можливостей не є заміною плану дій щодо членства у НАТО (ПДЧ).

 

"Ми дуже сподіваємося, що альянс ухвалить позитивне рішення щодо нашої ініціативи", - додав Кулеба.

 

Раніше Дмитро Кулеба повідомив, що Україна планує зосередити взаємодію з Північноатлантичним Альянсом на п’яти стратегічних напрямках.

схожі новини