Новини 2019-11-03 14:10

НАТО не вживатиме заходів щодо Туреччини через операцію в Сирії

Столтенберг заявив, що туреччина є важливим союзником, який зробив суттєвий внесок в боротьбу з "Ісламською державою", а також прийняв у себе майже 4 млн сирыйських біженців.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг  заявив, що Альянс не перевірятиме правомірність членства Туреччини в альянсі через її військову операцію на північному сході Сирії.

 

За словами Столтенберга, учасників НАТО об'єднує прихильність до демократії та права, однак альянс не буде вживати жодних заходів щодо Туреччини через операцію в Сирії.

 

"Ми завжди нагадуємо про це в різних столицях, в тому числі в Анкарі. Однак в НАТО, на відміну від Європейського союзу, немає механізмів для того, щоб вживати заходів по відношенню до учасників. НАТО - майданчик, на кому союзники можуть обмінюватися думками чесно і відкрито", - пояснив він в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag.

 

Генсек НАТО додав, що Туреччина є важливим союзником, який зробив суттєвий внесок в боротьбу з "Ісламською державою", а також прийняв у себе майже 4 млн біженців з Сирії.

 

Нагадаємо, 5 жовтня 2019 року турецький президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про початок наступальної операції проти курдів у Сирії за участі сухопутних військ та авіації. Туреччина хоче збройним шляхом знищити SDF та відкинути їх подалі від кордону з Туреччиною. На «звільненій території» Анкара хоче створити так звану безпечну зону і переселити туди 3,5 млн сирійських біженців, які сьогодні перебувають на турецькій території.

 

6 жовтня Білий дім заявив, що США не братимуть участі в боротьбі проти турецької військової операції проти підтримуваних Вашингтоном курдів.

 

9 жовтня курдський автономний уряд оголосив триденну загальну мобілізацію.

 

Також 9 жовтня Ердоган заявив, що Туреччина розпочала військову операцію Peace Spring проти курдських сил.

 

12 жовтня з території Сирії здійснили атаку на Туреччину. 

 

13 жовтня SDF заключили угоду про підтримку з сирійським президентом Башаром Асадом. Адміністрація курдів домовилася з сирійським урядом про розміщення урядової сирійської армії вздовж кордону з Туреччиною, щоб протистояти наступу турецьких військ. 

 

23 жовтня після укладення напередодні в Сочі угоди між президентами Росії Владіміром Путіним та Ердоганом Туреччина остаточно зупинила операцію Peace Spring. Відтак Туреччина та РФ почнуть спільні патрулювання на території глибиною 10 км від кордону на захід та схід від району проведення операції Peace Spring, окрім міста Камишли.

 

29 жовтня у Сирії розпочалися перші повномасштабні зіткнення між армією Туреччини та силами Асада, під час яких загинуло щонайменше шестеро сирійських бойовиків.

схожі новини