Новини 2019-11-07 14:24

Денісова заявила про порушення прав українського політв'язня Шумкова

Співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу українцю.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про порушення прав незаконно засудженного в Росії Олександра Шумкова, у якого після завершення голодування значного погіршився стан здоров'я. Про це Денісова написала у четвер, 7 листопада, у Facebook.

 

 

"Знову порушено права незаконно засудженого Олександра Шумкова. Згідно з отриманою інформацією, після завершення голодування в Олександра Шумкова значного погіршився стан здоров'я, тому він зараз знаходиться в ФКЛПУ ОБ УФСИН России по Тверской области", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначила омбудсмен, політв'язня турбує сильний головній біль, а також сильний біль в області спини та судоми. Водночас співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу українцю. Натомість Шумкову, за інформацією Денісової, дають пігулки та ін'єкції, не пояснюючи їх дію на організм.

 

Крім того, шприци для ін'єкцій наповнюються в іншому приміщенні, що несе небезпеку отримати інфекційне захворювання.

 

"В невідкладному порядку звертаюся до Уповноваженого РФ з прав людини Татьяни Москалькової терміново вжити необхідних заходів, аби відновити права громадянина України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати відповідну кваліфіковану медичну допомогу", - додала Денісова.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрало з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”.

 

Голодування політв'язень розпочав 14 жовтня цього року, наполягаючи на припиненні "шантажу РФ з використанням політв'язнів на переговорах в Мінському і Нормандському форматах. Крім того, український політв'язень вимагає від уповноваженої з прав людини в Росії Татьяни Москалькової відповіді на свої звернення.