Новини 2019-11-08 13:50

За Дубневича внесли заставу

Де зараз перебуває нардеп, невідомо.

6-7 листопада за народного депутата Ярослава Дубневича (до оголошення рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду) внесли 100 млн гривень застави. Про це у п’ятницю, 8 листопада, повідомив адвокат Дубневича Олексій Шевчук «Українській правді».

 

Водночас, нардепа все одно етапували до СІЗО.

 

«Ярослава Дубневича не мали права вчора затримувати, бо за нього до моменту оголошення рішення суду внесли заставу. Ярослав Дубневич ще вчора виконав рішення суду», - сказав Шевчук.

 

За словами Шевчука, заставу вносили 6 та 7 листопада кілька осіб. Як зазначається, на момент виголошення рішення АП ВАСУ за Дубневича внесли 100 млн грн застави – на 10 млн більше, ніж визначила апеляція. (Водночас, 7 листопада у коментарі Hromadske прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко сказав, що депутат вніс за скасованою ухвалою 50 млн грн. Вони будуть повернені, після чого мають внести 90 млн за новою ухвалою - Ред.).

 

Шевчук додав, що 8 листопада до Шевченківського суду була подана заява про незаконне затримання Дубневича. Також, у понеділок-вівторок буде готове звернення до Європейського суду з прав людини про те, що Дубневича незаконно затримали при наявності запобіжного заходу – застава.

 

За словами Шевчука, він не знає, де перебуває Дубневич, «бо ні в одному пункті рішення суду не написано, де має перебувати Дубневич, і хто його має етапувати». Імовірно, його підзахисний може перебувати в Лук’янівському СІЗО. Але адвокат виключає, що Дубневич може бути і «десь у Хмельницькому».

 

Як відомо, нардеп 7, 8 та 9 скликання Дубневич причетний до схеми розкрадань понад 93 млн грн у ПАТ «Укрзалізниця». Справа пов’язана із закупівлею стрілочної продукції за завищеними цінами через «Корпорацію КРТ», власником якої є сам Дубневич та його брат Богдан.

 

17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича.

 

31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича. Також депутати проголосували за затримання (241 парламентарій) і арешт Дубневича (229 нардепів «за»). Дубневич у своєму виступі заявив, що у поданні відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура. Він вважає, що подання внесено з метою політичного популізму.

 

2 листопада Вищий антикорупційний суд призначив Дубневичу запобіжний захід – 100 млн грн застави. За словами Дубневича, він рішенням суду «незадоволений, тому що завелика застава». Також, чоловік нарікав, що не знає, де знайти 100 млн грн. «Якщо я не знайду коштів, то доведеться сидіти в СІЗО», - сказав Дубневич.

 

7 листопада Апеляційна палата ВАСУ заарештувала Дубневича  до 31 грудня і зменшила заставу з 100 до 90 млн грн.