Новини 2019-11-08 15:53

Луценко присягнувся помститися Йованович - заступник помічника держсекретаря

Колишній генпрокурор надав Джуліані інформацію про екс-посла США.

Колишній генпрокурор Юрій Луценко під час перебування на посаді присягнувся помститися екс-послу США в Україні Марі Йованович. Про це сказав заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент від час свідчень у Конгресі, йдеться у стенограмі

 

"Наскільки мені відомо, Юрій Луценко як генпрокурор присягнувся помститися (Йованович - ред.) і надав інформацію Руді Джуліані (адвокату президента США Дональда Трампа - ред.), сподіваючись, що він її поширить, і це призведе до відставки посла", - зазначив Кент. 

 

Він також розповів, що партнери Джуліані Ігор Фруман та Лев Парнас із 2018 року намагалися підірвати довіру до Йованович. 9 травня вони зустрілися з колишнім конгресменом, який того ж дня направив листа до держсекретаря Майка Помпео, де оскаржив вірність посла та запропонував зняти її з посади. 

 

Окрім того, зазначив Кент, Луценко заявляв, що після вступу на посаду Йованович нібито надала йому список осіб, справи яких не можна розслідувати. 

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

У свідченнях йдеться про те, що Рудольф Джуліані, адвокат Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держдепартамент та вимагав відставки Йованович. 

схожі новини