Новини 17:31

Очільник ДБР заявив, що Міноборони закупило 70% бракованих бронежилетів

За словами Романа Труби, генерал-майор Збройних сил України Дмитро Марченко знав про дефекти закуплених бронежилетів, але не відмовився від них.

Балістична експертиза встановила, що 70% бронежилетів, закуплених Міністерством оборони, не відповідають технічним вимогам та прострілюються. Про це у середу, 13 листопада, повідомив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

 

За його словами, генерал-майор Збройних сил України Дмитро Марченко, якому детективи повідомили про підозру, знав про дефекти закуплених бронежилетів, але не відмовився від отримання партій.

 

"Він знав, що бронежилети мають необроблені пластини, які не відповідають технічним вимогам. Знав, що у частині бронежилетів є пластини, по яким не проводилися балістичні випробування, а на частину партії немає протоколів лабораторних випробувань", - написав очільник ДБР.

 

Труба додав, що наразі розслідування триває, детективи готують нові підозри.

 

Нагадаємо, 11 листопада Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід генералу-майору, начальнику Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил Дмитру Марченку. Суд призначив два місяці тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 76,8 млн грн.

 

Марченко фігурує у провадженні щодо закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар» для ЗСУ. За попередньою змовою високопосадовці Міноборони, зокрема і Марченко, нібито закупили неякісне майно для ЗСУ за завищеними цінами. Бронежилети були браковані і прострілювалися. Всі посадовці знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі. З квітня по червень 2019 року службовці не виконали дії, які вони повинні були виконати, що призвело до закупівлі 11 тисяч неякісних бронежилетів на загальну суму близько 100 млн грн.  У провадженні також фігурують четверо чиновників головного управління ЗСУ – заступники управлінь та начальник відділу.