Новини 17:06

Катастрофа МН17. Слідство оприлюднило записи телефонних дзвінків ватажків так званої «ДНР»

Стенограми свідчать, що перед збиттям літака МН17 загони бойовиків були підпорядковані безпосередньо російським військовим.

Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) оприлюднила записи телефонних дзвінків ватажків так званої «ДНР»  – зокрема і безпосередньо перед збиттям літака МН17. Про це йдеться на JIT.

 

Телефонні дзвінки свідчать, що ключові фігури збройного угруповання отримували вказівки з РФ, хоча заявляли протилежне. Зокрема, у розмові 1 липня 2014 року невідомий повідомляє «коменданту Макіївки», що на окуповану територію прибувають люди із повноваженнями від Шойгу (міністра оборони Росії Сергія Шойгу – Ред.) і всі місцеві польові командири будуть замінені людьми з Москви.

 

- Як комендант Макіївки, я дуже хотів би це знати. Я хочу знати, до чого ми рухаємось.

- Ми рухаємося до єдності командування. Що буде далі - купка чоловіків з дорученням від Шойгу приїдуть і виштовхнуть місцевих воєначальників.

- А-а-а.

- І тоді люди з Москви візьмуть на себе командування. (…)

- Я маю знати одну річ: кому я маю доповісти, коли це станеться?

- Ви доповідатимете «міністру оборони ДНР». Наш «міністр оборони» - Стрєлков (Ігор Стрєлков – Ред.), а наш «головнокомандувач» – як президент чи прем’єр – Бородай (Олександр Бородай – Ред.).

 

3 липня 2014 року колишній «прем'єр-міністр ДНР» Олександр Бородай каже: «Я виконую накази і захищаю інтереси однієї єдиної держави, Російської Федерації».

 

Записи свідчать, що на початку липня 2014 року перед збиттям літака загони бойовиків були підпорядковані безпосередньо російським військовим.

 

Також телефонні розмови свідчать про те, що до роботи були залучені російські служби: Головне розвідувальне управління (ГРУ) та Федеральна служба безпеки (ФСБ). Уже 18 липня 2014 року бойовик з позивним «Монгол» телефонував іншому бойовику з позивним «Шериф»:

 

- І ми сьогодні ... безпосередньо ... вже тиждень ... все [нерозбірливо] в Москву, і назад ми отримуємо команди (...)

- І я теж отримую команду з Москви. Теж саме.

- Але у вас, у вас ФСБ? Так?

- Так.

- У нас ГРУ. Ось і вся відмінність.

 

JIT також оприлюднили подробиці про засоби спецзв'язку, за допомогою яких спілкувалися бойовики «ДНР». Зокрема, встановлено, що телефонні номери належать до однієї серії і, вочевидь, були надані російською ФСБ. За цими номерами велися щоденні розмови про вирішення адміністративних, фінансових та військових питань у «ДНР», наголошують у слідчій групі.

 

Нині слідчі збирають інформацію про тих, хто віддав накази, в результаті чого був збитий літак рейсу МН17, і звертаються до всіх, хто може надати будь-яку інформацію.

 

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.

 

Літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

 

19 червня слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака: Сергій Дубинський, Ігор Гіркін, Олег Пулатов та Леонід Харченко.

 

Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17. На початку вересня Нідерланди офіційно вимагали від Російської Федерації видачі обвинуваченого у справі про збитий «Боїнг» Володимира Цемаха.

  

25 вересня 2019 року у Нью-Йорку з трибуни Генасамблеї ООН король Нідерландів Віллем-Олександр закликав Росію взяти участь у розслідуванні MH17.

 

8 жовтня 2019 року парламент Нідерландів ухвалив рішення про додаткове розслідування у справі авіакатастрофи MH17. Воно стосуватиметься питання, чому Україна не закрила повітряного простору на Донбасі у момент катастрофи.

 

Суд над підозрюваними у збитті «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року в гаазькому «Схіпхолі» (це будівля суворого режиму з посиленими заходами безпеки) навіть за їхньої відсутності.

схожі новини