Новини 17:42

Рябошапка заявив, що справи сина Байдена та Burisma передадуть до ДБР, СБУ ТА НАБУ.

У провадженнях також фігурує екс-міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський.

Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що справи про компанії Burisma і сина колишнього віце-президента Джо Байдена Хантера Байдена передадуть в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Державне бюро розслідувань (ДБР) і Службу безпеки України (СБУ). Про це він заявив під час брифінгу, передає РБК-Україна.

 

За його словами, зараз є 13 справ, де також фігурує екс-міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський.

 

"Є 13 кейсів, де фігурує колишній міністр екології Злочевський. У деяких з цих кейсів є слово, яким позначається назва компанії, ще в деяких кейсах, відповідно, зустрічаються слова, які є іменем особи, про який ви говорили. Що буде далі з цими кейсами? Оскільки ми вже не можемо їх розслідувати, відповідно вони будуть передані за підслідністю. деякі з них будуть передані або в НАБУ, деякі можливо в ДБР, деякі в СБУ, там де це пов'язано з фінансуванням тероризму, або терористичним актом", - заявив генпрокурор.

 

Нагадаємо, 27 вересня у САП заявили, що кримінальне провадження відносно Burisma Group було закрите прокурором через відсутність доказів, але після скарги екс-нардепа Тетяни Чорновол суд зобов’язав поновити слідство. 

 

Раніше колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що син колишнього віце-президента США Джо Байдена Хантер не порушував українського законодавства під час роботи в раді директорів української енергетичної компанії Burisma.