Новини 15:28

Аварія танкера в Одесі. Водолази евакуювали екіпаж судна

Судновласник заборонив екіпажу подавати сигнал SOS, що не дає змогу розпочати аварійно-рятувальні операції.

Одеські рятувальники у п'ятницю, 22 листопада, зняли з борту танкера Delfi, що ліг на мілину поряд з міським пляжем Одеси, двох членів екіпажу та капітана попри те, що судновласник заборонив екіпажу покидати борт судна і подавати сигнал SOS. Про це  повідомили в оперативному штабі аварійно-рятувальної операції танкера Delfi Одеської ОДА, передає Укрінформ.

 

 

"На місці події розпочато рятувальну операцію. На борт лежачого на танкера проникли водолази, які зняли двох членів екіпажу з судна попри їх волю. Це - старший механік і матрос танкера. Близько 14.40 хвилин зняли з борту й капітана", - зазначили морські рятувальники.

 

З моря на міський пляж доноситься запах нафтопродуктів, які витікають з корпусу танкера, що, можливо, зазнав пошкоджень при зіткненні з хвилеломом, а також із бочок, знесених хвилями з палуби судна.

 

Однак вживати заходів для запобігання забрудненню Чорного моря заважає позиція судновласника. Він заборонив екіпажу подавати сигнал SOS, що не дає змогу рятувальним службам розпочати аварійно-рятувальні операції.

 


За наявною інформацією, танкер, що ліг на мілину, спущено на воду в 1974 році в Болгарії. До 2010 року ходив під прапором України з портом приписки Одеса. Зараз власником судна числиться компанія Atenia Holding Ltd, а порт приписки -Джурджулешти.

 

Як повідомлялося, капітан танкера Delfi, якого через сильний шторм зірвало з якоря, відмовляється подати сигнал SOS і евакуювати екіпаж без дозволу судновласника, зв'язатися з яким неможливо.

схожі новини