Новини 2019-11-27 10:27

Рябошапка заявив про звільнення Кулика

Справа пов’язана з непроходженням атестації.

Генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив прокурора Костянтина Кулика через непроходження атестації. Про це Рябошапка розповів в РБК-Україна у середу, 27 листопада.

 

«Кулик звільнений з ГПУ через непроходження атестації. Це правда», - повідомив він.

 

Як зазначається, наказ був підписаний 22 листопада.

 

Нагадаємо, Костянтин Кулик фігурує у кримінальній справі, яку порушили у грудні 2015 року. За даними НАБУ, з 2011 до 2015 року, перебуваючи на службі в органах прокуратури, Кулик отримав 1, 6 млн грн прибутку. Водночас, за даними НАБУ, у цей же період витрати Кулика перевищили його дохід на 2,6 млн грн, і становили близько 3,4 млн грн.

 

У жовтні 2016 року Кулику вручили  обвинувальний акт щодо незаконного збагачення. Кулика звинуватили у тому, що його видатки перевищують його доходи і у тому, що він приховує нові дорогі придбання.

 

Наприкінці березня 2019 року заступник голови департаменту міжнародно-правової співпраці ГПУ Кулик нібито висунув підозри представникам оточення екс-президента Петра Порошенка. У ГПУ заперечили це й викликали його на допит. Порошенко заявляв, що Кулик «отримав наказ» від олігарха Ігоря Коломойського звинуватити його у втручанні у справу бізнесмена часів Віктора Януковича Сергія Курченка.

 

У жовтні американське видання The New York Times писало, що Кулик, імовірно, фігурує в корупційному скандалі з сином екс-віце-президента США Джо Байдена. За інформацією видання, саме Кулик готував документи із звинуваченнями Гантера Байдена, коли він входив до правління української газової компанії Burisma.

 

24 жовтня 2019 року Кулик не з'явився на іспит у рамках переатестації ГПУ.