Новини 13:48

Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії

У комісії представлена рекордна кількість жінок – 12 з 27.

1 грудня розпочне роботу новий склад Єврокомісії, затверджений в середу, 27 листопада, на засіданні Європарламенту в Страсбурзі. Про це повідомила «Європейська правда».

 

Як зазначається, «за» проголосував 461 член Європарламенту при мінімально необхідних 375. 157 депутатів проголосували проти.

 

Серед пріоритетів нової комісії: зелена енергетика, діджиталізація, культура та освіта.

 

Єврокомісію очолює німкеня Урсула фон дер Ляєн. Вона є першою жінкою на посаді керівника Єврокомісії. Також у новій комісії буде рекордна кількість жінок – 12 з 27, включаючи віце-президента з питань цифрової епохи, данку Маргрет Вестагер. Зовнішньою політикою опікуватиметься іспанський політик та дипломат Жозеп Боррель. Єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства став представник Угорщини Олівер Варгеї. Як зазначають у виданні, для затвердження йому довелося переконувати євродепутатів у тому, що він не буде упередженим щодо України.

 

Як відомо, термін повноважень нового складу Єврокомісії триватиме до 31 жовтня 2024 року.

 

Також, 27 листопада Грузія на півроку (до 15 травня) стала головуючою державою у Комітеті міністрів Ради Європи. В історії незалежної Грузії це буде першим випадком, коли держава очолюватиме міжнародну організацію.