Новини 13:54

Денісова заявила, що борг за лікарняні в Україні становить понад 1 мільярд

Омбудсмен звернулась до Олексія Гончарука з проханням "вжити заходів щодо стабілізації фінансового стану Фонду соціального страхування України".

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що в Україні заборгованість з оплати листків тимчасової непрацездатності для працівників становить понад 1 млрд грн. Про це Денісова написала у середу, 27 листопада, у Facebook.

 

"Мені стало відомо, що заборгованість з оплати листків тимчасової непрацездатності для працівників складає вже понад 1 млрд грн. Виплати не здійснюються у зв'язку з тим, що заплановані на поточний рік стабілізаційні кошти Фонду закінчились", - зазначила вона.

 

Денісова також закликала голову правління Фонду соціального страхування Володимира Саєнка та міністра соціальної політики України Юлію Соколовську "негайно внести зміни до бюджету Фонду".

 

Крім того, омбудсмен звернулась до глави уряду Олексія Гончарука з проханням "невідкладно вжити заходів щодо стабілізації фінансового стану Фонду соціального страхування України".

 

Зауважимо, 20 листопада Фонд соціального страхування України заявив, що призупинив перерахування коштів на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам. Наголошувалося, що лікарняні та декретні виплати буде відновлено, коли уряд затвердить зміни до бюджету Фонду на 2019 рік.


Водночас у Міністерстві соціальної політики заявили, що інформація про призупинення фінансування виплат Фондом соціального страхування не відповідає дійсності. У відомстві гарантували поновлення виплат.

 

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 27 листопада, може ухвалити рішення про зміни до бюджету Фонду соціального страхування для його збалансування.

схожі новини