Новини 18:42

Зеленський відповів, що буде з поправкою щодо справ Майдану

Президент пообіцяв, що не дозволить "зливати справи Майдану".

Президент Володимир Зеленський заявив, що поправка до законопроекту про Державне бюро розслідувань щодо справ Революції Гідності буде першою на порядку денному наступної сесії Верховної Ради 3 грудня. Про це він сказав під час брифінгу.

 

 

Глава держави заявив, що "не дозволить зливати справи Майдану".

 

"Незважаючи на те, що з 20 листопада прокуратура позбавлена функції слідства, ви маєте продовжити на належному рівні здійснювати процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях інших органів. Насамперед, це стосується злочинів, вчинених на Майдані Незалежності", - зазначив він. 

 

Нагадаємо, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

 

Своєю чергою, адвокати постраждалих і загиблих під час Революції Гідності вимагають зібрати позачергове засідання парламенту, аби ухвалити зміни до законодавства, які не дозволять зупинити розслідування справ Майдану.

 

18 листопада стало відомо, що Генеральна прокуратура України передала до Держбюро розслідувань (ДБР) понад 20 проваджень, пов’язаних із злочинами часів Революції гідності. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

 

21 листопада президент Володимир Зеленський пообіцяв родичам Героїв Небесної сотні "зробити все для пришвидшення розслідування справ Майдану".

 

Водночас 21 листопада адвокатка родин героїв Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування, вимагаючи прийняття Верховною Радою поправки, яка дозволить продовжити розслідування справ Майдану після втрати Генпрокуратурою слідчих функцій.  

схожі новини