Новини 2019-12-03 16:57

Торгові війни. Трамп заявив, що угода з Китаєм почекає до виборів

За словами президента США, Пекін хоче укласти договір вже зараз.

Президент США Дональд Трамп заявив, що укладання торговельної угоди з Китаєм для припинення торгової війни, можливо, доведеться відкласти до американських президентських виборів у листопаді 2020 року. Про це він сказав у Лондоні під час саміту НАТО, передає Reuters

 

"У чомусь мені подобається ідея відкласти до виборів угоду з Китаєм. Але вони (Пекін - ред.) хочуть укласти угоду просто зараз, і ми побачимо, чи буде ця угода коректною", - додав глава США. 

 

Зазначається, що напередодні Трамп пригрозив торговим тиском на інші держави. Зокрема, він пообіцяв, що вдарить по Бразилії та Аргентині торговельними тарифами за "масову девальвацію валют". Також він погрожував митами до 100% на французькі товари. 

 

Нагадаємо, 7 листопада Спікер китайського Міністерства торгівлі Гао Фен зазначив, що США та Китай повинні одночасно скасувати деякі тарифи на товари, щоб сторони могли укласти першу фазу угоди. 

 

З 1 вересня у США набули чинності нові 15-відсоткові мита на китайські товари загальною вартістю у 300 млрд доларів на рік.

 

З 17 вересня Китай скасував додаткові ввізні мита на 16 найменувань американських товарів.

 

31 жовтня Трамп заявив, що перша фаза торгової угоди США-Китай становитиме близько 60% від загальної угоди.

 

Як відомо, як підрахували у США, у 2020 році у результаті торговельної суперечки США-Китай світова економіка зазнає збитку 850 млрд доларів.

 

8 листопада Трамп заявив, що не давав згоди на скасування тарифів на китайську продукцію у рамках переговорів із Китаєм, хоча Пекін очікує від нього цього.

схожі новини