Новини 17:51

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо слідчих дій над депутатами

За дане рішення проголосувало 253 народних депутатів.

Верховна Рада 3 грудня ухвалила в першому читанні проект закону щодо слідчих дій над депутатами "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України". Про це повідомляє УНІАН

 

За це рішення проголосувало 253 народних депутатів України.

 

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими виключити норми щодо депутатської недоторканності. При цьому передбачити особливості початку досудового розслідування щодо народного депутата України, його затримання, обрання запобіжного заходу та проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. Зокрема, визначити можливість початку кримінального провадження, де ймовірним фігурантом є народний депутат України, виключно генеральним прокурором (особою, яка виконує його обовʼязки).

 

Також визначити, що клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів, у тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата України, розгляд яких віднесено до повноважень слідчого судді, мають бути підтримані генеральним прокурором (виконувачем обов’язків генпрокурора).

 

Нагадаємо, у вересня опитування показало, що майже 90% українців підтримують закон, що скасовує депутатську недоторканність.