Новини 2019-12-03 19:29

У Держдепі США підтвердили відсутність доказів втручання України в американські вибори

Раніше екс-радниця президента Трампа з питань Росії та Європи Фіони Гілл назвала нібито вплив України фейком російських спецслужб.

У вівторок, 3 грудня, заступник держсекретаря США Девід Гейл підтвердив, що не існує доказів втручання України в американські президентські вибори. Про це він заявив під час слухань в Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США, передає Укрінформ.

 

Відповідаючи на запитання сенатора-демократа Роберта Менендеза, чи відомі Гейлу хоч якісь докази, що Україна втручалася у вибори 2016 року в США, Гейл відповів: «Ні, не відомі».

 

«Чи є втручання Кремля у наші вибори 2016 року брехнею?» - запитав Менендез. На це Гейл відповів «ні».

 

Як зазначається,  Менендез нагадав про виступ екс-радниці президента США Дональда Трампа з питань Росії та Європи Фіони Гілл, яка назвала висловлювання про нібито вплив України на вибори в США «вигадкою, розробленою й поширеною самими спецслужбами РФ». Він запитав Гейла, чи є моменти в заяві Гілл, з якими він не погоджується. Гейл відповів, що не має заперечень. Він також погодився, що ця риторика є одним із наративів агресивної російської пропаганди.

 

Нагадаємо, теорія про те, що Україна нібито втручалася в американські вибори 2016 року, озвучується у справі про імпічмент Трампа. 25 липня він спілкувався з українським президентом Володимиром Зеленським. За даними ЗМІ, у той же період була заблокована військова допомога для України від США – 400 млн доларів.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. За її результатами члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. У зв’язку з цим у Конгресі триває низка свідчень американських високопосадовців.

 

10 жовтня Зеленський повідомив, що українська сторона готова розслідувати можливе втручання України у вибори США. «Підстави для цього, напевно, є», - сказав він.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори. 23 жовтня Трамп ці свідчення заперечив: «Не можна мати quid pro quo («послуга за послугу» - Ред.) без quo», - сказав він.

 

26 листопада державний секретар США Майк Помпео запропонував провести розслідування щодо можливого втручання України в президентські вибори.

схожі новини