Новини 09:35

Трамп заявив, що просив Зеленського про послугу для США, а не для себе

Йдеться про липневу телефонну розмову президентів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що під час телефонної розмови з українським лідером Володимиром Зеленським просив його про послугу для США, а не для себе. Про це глава держави написав у Twitter

 

"Коли я сказав у своєму телефонному дзвінку президенту України: "Я б хотів, щоб ви зробили нам послугу, тому що наша держава пережила багато, й Україна багато знає про це", під словом "ми" я мав на увазі Сполучені Штати, нашу державу", - написав він. 

 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.

 

4 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив проект звіту з обвинуваченнями президента США у перевищенні посадових повноважень.

 

Прес-секретар Білого дому Стефані Гішем заявила, що демократи провели "односторонній шахрайський процес" і не навели жодних доказів про порушення Трампа. 

 

 

схожі новини